Královská města

CHRUDIM

Chrudim je historické město ve východních Čechách, na úpatí Železných hor, jižně od Pardubic. Město vzniklo na popud Přemysla Otakara II. kolem roku 1260 na místě hradiště z 10. nebo 11. století.
 
  • DOPORUČUJEME
Kompletní přehled ubytování v okrese Chrudim najdete na adrese Ubytování Chrudim. Pokud hledáte ubytování v hotelu nebo penzionu v Praze, navštivte portál Hotel-Ubytování. Portál, který nabízí tipy na ubytování v celé České republice, se jmenuje Ubytování online. Pro ty, kdo se chystají na Slovensko, je vynikající volbou rozcestník Ubytování Slovensko. Náš tip: Nejžádanější hotely pro dovolenou v létě.
Fotogalerie Chrudim - celé město
Chrudim - celé město
 

Penzion MARKÉTA


*** Pension
Ubytování Chrudim : Penzion MARKÉTA

Penzion Markéta je kvalitní rodinný penzion, který se nachází nedaleko centra města Chrudimi. Objekt byl pečlivě zrekonstruován a bylo zde vybudováno velice kvalitní ubytovací zařízení hotelového typu.

Penzion Markéta v Chrudimi ubytování
Penzion Markéta v Chrudimi nabízí kvalitní ubytování v 9 pokojích typu Studio, jejichž součástí je kompletní sociální vybavení se sprchovým koutem, v pokoji potom pracovní koutek s DVB-TV i připojením na internet, a nechybí ani kuchyňský kout s mini-ledničkou, varnou konvicí, základním nádobím i sklokeramickou rychlou plotnou.

Penzion Markéta ubytování v Chrudimi gastronomie
Penzion Markéta v Chrudimi nemá vlastní restauraci, ale vybavený kuchyňský kout dává možnost vlastního vaření. Další stravování je možné v okolních jídelnách a restauracích. Kvalitně se nasnídáte již od 6.30 ve Smetánkově lahůdkářství-cca 150 m, nebo u švédského stolu v hotelu Bohemia (cca 250 m).

Ubytování v Chrudimi penzion Markéta služby
Penzion Markéta v Chrudimi je vhodný i pro ubytování během nejrůznějších akcí, jako jsou kongresy, konference, firemní školení, semináře, besedy apod. Pro tyto účely majitel penzionu Markéte v Chrudimi rád zajistí nasmlouvané školící prostory včetně možnosti celodenního stravování v blízkém chrudimském regionálním muzeu.

Ubytování Markéta penzion v Chrudimi okolí
Penzion Markéta v Chrudimi leží na rozhraní Železných hor a Polabské nížiny asi 10 kilometrů jižně od krajského města Pardubic a 33 kilometrů od Hradce Králové.
Město Chrudim se může pochlubit jednou z největších městských památkových zón ve východních Čechách. Má zachovanou středověkou strukturu s památkově významnou zástavbou se starými hradbami. Mezi nejkrásnější dominanty patří trojlodní novogotický Arciděkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie, Mydlářovský dům, monumentální renesanční objekt s arkádovým průčelím doplněným alegorickými reliéfy, v němž dnes sídlí světoznámé Muzeum loutkářských kultur, či komplex muzejních budov s jedním z nejhezčích sálů v České republice. Toto královské „věnné“ město je nazýváno Athénami východních Čech.Poděbradova 257
Chrudim
53701
Chrudim, Pardubický kraj
Zobrazit na mapě

Příjezdy: , odjezdy:

Poskytované služby


Informační službaZdravotní středisko, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 2000 metrů)Obchodní centrum, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 500 metrů)Domácí mazlíčci, je poskytováno zdarma: NE (cena 50,00)Parkoviště, nachází se přímo v hotelu: ANO, je poskytováno zdarma: ANO,nehlídanéInternet, je poskytováno zdarma: ANO,na pokojiNekuřácké prostředíRecepce 24 hodinTaxiBazén - vnitřní, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 2000 metrů)Bazén - venkovní, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 2000 metrů)Tenisový kurt, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 100 metrů)Fitness, nachází se přímo v hotelu: NEBowling, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 1500 metrů)Tělocvična/sportovní hala, nachází se přímo v hotelu: NETenisová hala, nachází se přímo v hotelu: NESauna, nachází se přímo v hotelu: NEDiskotéka, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 300 metrů)Kino, nachází se přímo v hotelu: NEDivadlo, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 400 metrů)LovRybolovJízda na koniVyhlídkové letyBar, nachází se přímo v hotelu: ANO


Údaje jsou přebírány z důvěryhodného zdroje, kde je aktualizuje přímo hotel. Dovolujeme si Vás upozornit na možnost rezervace ubytování přímo z webu KM.
Ubytování Chrudim : Penzion MARKÉTA

Penzion MARKÉTA

***
Potřebujete kvalitní a cenově příznivé ubytování v Chrudimi? Pak Penzion MARKÉTA*** bude přesně tím, co hledáte.
Ubytování Chrudim : Husovka ubytování v soukromí

Husovka ubytování v soukromí

***
Nabízíme Vám ubytování v nově zbudovaných dvoulůžkových pokojích nedaleko centra Chrudimi. K dispozici jsou Vám 4 dvoulůžkové pokoje v klidné části města v blízkosti řeky Chrudimky. Během pobytu můžete využívat vybavenou kuchyňku s jídelním koutem. Ubytování je vhodné pro krátkodobé i dlouhodobé pobyty.
Ubytování Mladoňovice : Penzion Lipina

Penzion Lipina

***
Rodinný Penzion Lipina se nachází ve Východních Čechách na úpatí Železných hor v obci Mladoňovice. Přijeďte prožít krásnou a klidnou dovolenou či víkend do místa obklopeného lesy, lípami … jednoduše skvostnou přírodou!  
Ubytování Běstvina : Vila Chateau

Vila Chateau


Vila Chateau - ubytování v soukromí v přízemí vily typu vesnického zámečku v opci Běstvina na jižním úpatí Železných hor, cca 30km jižně od Pardubic. 
Ubytování Žlebské Chvalovice : Statek u Holcmanů

Statek u Holcmanů


Stylový statek v překrásné krajině Chko Železné hory, obklopený památkami a přírodní krásou.


více ubytování
Připravil a provozuje Seal, s.r.o. © 2011. Autorská práva. chrudim@kralovska-mesta.cz TOPlist