Královská města

CHRUDIM

Chrudim je historické město ve východních Čechách, na úpatí Železných hor, jižně od Pardubic. Město vzniklo na popud Přemysla Otakara II. kolem roku 1260 na místě hradiště z 10. nebo 11. století.
 
  • DOPORUČUJEME
Kompletní přehled ubytování v okrese Chrudim najdete na adrese Ubytování Chrudim. Pokud hledáte ubytování v hotelu nebo penzionu v Praze, navštivte portál Hotel-Ubytování. Portál, který nabízí tipy na ubytování v celé České republice, se jmenuje Ubytování online. Pro ty, kdo se chystají na Slovensko, je vynikající volbou rozcestník Ubytování Slovensko. Náš tip: Nejžádanější hotely pro dovolenou v létě.
Fotogalerie Chrudim - celé město
Chrudim - celé město
 

Chalupa Betlém


*** Chalupa
Ubytování Hlinsko : Chalupa Betlém

Chalupa Betlém v Hlinsku je umístěna v centru města Hlinska ve stejnojmenném skanzenu, který je součástí Souboru lidových staveb Vysočina (mimo jiné má ve své péči i skanzen Veselý Kopec). Chalupa Betlém v Hlinsku je z části roubená a z části zděná budova byla postavena v duchu původní hlinecké architektury. V chalupě můžete strávit rodinou dovolenou spojenou s koupáním, sportováním i vycházkami nebo vyjížďkami po překrásném okolí.

Chalupa Betlém v Hlinsku ubytování
V chalupě Betlém v Hlinsku jsou tři ložnice s osmi lůžky a možností dvou přistýlek. Dvě koupelny, obývací pokoj s krbem (lůžka, noční stolky s lampičkami, skříň, stolek křesílka, sedací souprava, komody, skříně). Celý objekt je vytápěný plynovým ústředním topením a krbem. Dále je zde místnost, ve které je možno uložit sportovní nářadí. Kola, lyže a podobně.

Chalupa Betlém ubytování v Hlinsku gastronomie
Stravování v chalupě Betlém v Hlinsku je zajištěno v restaurantu Hospoda u sv.Huberta, který je vzdálen od penzionu cca 40 metrů. Specialitou Hospody u sv. Huberta je celoročně čerstvá zvěřina a pstruzi. Pokrmy jsou připravovány na ohni z bukového dřeva. Na přání Vám bude připraveno sele, krůta nebo divočák

Ubytování Betlém chalupa v Hlinsku okolí
Město Hlinsko leží 582 metrů nad mořem na Českomoravské vrchovině, v chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy. V jeho okolí jsou překrásné přírodní scenérie, dosud nenarušené civilizací. Ovzduší na hlinecku patří k nejčistějším v České republice. Všechny tyto skutečnosti přímo nabízejí hostům využití k rekreačním a sportovním zážitkům. Značené cyklotrasy několik desítek kilometrů dlouhé, zavedou návštěvníky do překrásných míst Českomoravské vrchoviny, k ptačím rezervacím, skalním útvarům svratecka i historickým památkám.

Ubytování v Hlinsku chalupa Betlém historie
Známým kulturním podnikem je série kulturních akcí nazývané Léto s Rychtářem. Z kulturních zařízení zde najdeme kino, Komorní divadlo - Orlovna, Městské muzeum a galerii a knihovnu. Na hlineckém gymnáziu působil jako profesor spisovatel K.V.Rais. Dalšími významnými rodáky byli sochař Karel Lidický a národopisec Karel Adámek.Betlém
Hlinsko
53901
Chrudim, Pardubický kraj
Zobrazit na mapě

Příjezdy: , odjezdy:

Poskytované služby, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 1000 metrů)

Informační službaZahradaInternet, je poskytováno zdarma: ANOBazén - vnitřní, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 1200 metrů)Tenisový kurt, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 300 metrů)Lyžařský vlek, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 1000 metrů)Golf, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 7 metrů)Půjčovna lyží, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 1000 metrů)Úschovna lyží, nachází se přímo v hotelu: NESauna, nachází se přímo v hotelu: ANODětské hřiště, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 50 metrů)Kino, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 1000 metrů)HoubařeníVyhlídkové letyRestaurace, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 50 metrů)Pizzerie, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 200 metrů)Kavárna, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 10 metrů)Cukrárna, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 20 metrů)


Údaje jsou přebírány z důvěryhodného zdroje, kde je aktualizuje přímo hotel. Dovolujeme si Vás upozornit na možnost rezervace ubytování přímo z webu KM.
Ubytování Chrudim : Penzion MARKÉTA

Penzion MARKÉTA

***
Potřebujete kvalitní a cenově příznivé ubytování v Chrudimi? Pak Penzion MARKÉTA*** bude přesně tím, co hledáte.
Ubytování Chrudim : Husovka ubytování v soukromí

Husovka ubytování v soukromí

***
Nabízíme Vám ubytování v nově zbudovaných dvoulůžkových pokojích nedaleko centra Chrudimi. K dispozici jsou Vám 4 dvoulůžkové pokoje v klidné části města v blízkosti řeky Chrudimky. Během pobytu můžete využívat vybavenou kuchyňku s jídelním koutem. Ubytování je vhodné pro krátkodobé i dlouhodobé pobyty.
Ubytování Mladoňovice : Penzion Lipina

Penzion Lipina

***
Rodinný Penzion Lipina se nachází ve Východních Čechách na úpatí Železných hor v obci Mladoňovice. Přijeďte prožít krásnou a klidnou dovolenou či víkend do místa obklopeného lesy, lípami … jednoduše skvostnou přírodou!  
Ubytování Běstvina : Vila Chateau

Vila Chateau


Vila Chateau - ubytování v soukromí v přízemí vily typu vesnického zámečku v opci Běstvina na jižním úpatí Železných hor, cca 30km jižně od Pardubic. 
Ubytování Žlebské Chvalovice : Statek u Holcmanů

Statek u Holcmanů


Stylový statek v překrásné krajině Chko Železné hory, obklopený památkami a přírodní krásou.


více ubytování
Připravil a provozuje Seal, s.r.o. © 2011. Autorská práva. chrudim@kralovska-mesta.cz TOPlist